Pěstování zeleniny

VERA_INDUSTRIAL

 

VERTIKÁLNÍ FARMA  VERA® INDUSTRIAL

Vynikající výkon. Kompletní kontrola a integrace. Věříme, že Vera je nejpokročilejší vertikální zemědělská platforma na světě. Proto jsme si jako dodavatele technologie vertikální farmy vybrali finskou společnost NETLED.

Růst kdekoli a kdykoli. Jsme super-čerství a hyper-lokální. Vynikající výkon a úplná kontrola nad procesem zajišťují nejlepší kvalitu plodiny a nejlepší výnos.

Kompletní integrace od dynamického systému rozmístění rostlin, LED osvětlení, HVAC a rekuperace tepla a systému výživy až po automatizační software, projektový management a pěstební inteligenci. Žádné kompromisy.

Šetříme energii a vodu pomocí přesné automatizace navržené a zkonstruované ve Finsku.

  • 2,5 X více produkce
  • až o 60 % méně energie
  • až o 95% méně vody 

Systém Vera Industrial byl navržen speciálně pro velké průmyslové farmy za účelem využití velkoobjemových výhod v designu a nákladové efektivitě.

Vera Industrial má integrovanou modulární konstrukci, která nám umožňuje snadno rozšířit farmu podle toho, jak poroste náš projekt.

Průmyslový systém má velmi vysokou úroveň automatizace procesů, který minimalizuje požadavky na manuální práci.

Systém je extrémně účinný s velmi nízkými provozními náklady a investičními náklady na vyrobenou jednotku listové zeleniny.

Průmyslový systém je vhodný jak pro pěstování rostlin v květináčích, tak pro produkci sazenic.

 

8 DŮVODŮ PROČ JSME SI VYBRALI SYSTÉM VERA®

 

 

PROSTOR

Optimalizovaná hustota rostlin v průběhu pěstebního cyklu umožňuje na pěstební plochu umístit o 40 % více rostlin  a až 100x větší výnos než při klasickém horizontálním pěstování.

 

SVĚTLO 

Rychlost růstu se zvyšuje až o 30–40 % díky jedinečnému patentovanému LED osvětlení pro rostliny shora i zdola.

 

ENERGIE

Absolutní kontrola nad vlhkostí vzduchu, cirkulací tepelné energie a chlazení vede až k 60% úspoře energie.

 

VODA

Voda, výživa a CO2 jsou rostlinám neustále přiváděny s naprostou přesností. Úspora vody: až 95 % oproti tradičním systémům.

 

NÁKLADY

Systém je navržen tak, aby investičně co nejlépe fungoval. Odhadovaná úspora OPEX+CAPEX je 30–50 % oproti konkurenčním řešením.

 

ČAS

Bezproblémově integrovaný a automatizovaný systém založený na internetu věcí (IoT) vyžaduje minimální údržbu. Šetříte čas i starosti. 

 

KVALITA 

Vera zlepšuje vzhled a chuť salátů a umožňuje jim růst stejnou rychlostí až do doby sklizně. Kompatibilní s organickou výrobou a produkcí bez pesticidů. Plná kontrola.

 

UHLÍKOVÁ STOPA

Uzavřený proces pěstování neznečišťuje půdu ani vodu. Pomocí efektivního využití energie můžeme snížit klimatické emise.

 

 

 

BEZPROBLÉMOVĚ INTEGROVANÁ A AUTOMATIZOVANÁ VERTIKÁLNÍ TECHNOLOGIE OD VERA®

 

 

DYNAMICKÝ SYSTÉM

 

Ve Vera® je o více než 40 % více rostlin na pěstební ploše, a dokonce 8krát více na podlahovou plochu než ve stejně velkém otevřeném poli nebo tradičním skleníkovém pěstování. Ve Vera® používáme FIFO, tzn. první dovnitř, první ven. Ve Vera® je hustota plodin optimalizována v průběhu cyklu.

 

OSVĚTLENÍ

 

Vera® má unikátní, patentovaný LED osvětlovací systém, který produkuje optimální světlo pro rostliny shora i zdola. Množství a rozložení světla je vždy navrženo podle potřeb konkrétních druhů rostlin.

 

KLIMA

 

Vera® lze kombinovat se systémy rekuperace tepla. Integrované osvětlení, LED chlazení a rekuperované teplo dohromady tvoří vysoce energeticky účinný systém. Automatizace řídí klima a udržuje prostředí pro pěstování vždy optimální. Speciální optická konstrukce umožňuje rovnoměrné rozložení světla k rostlinám. Vera® usnadňuje řízení mikroklimatu.

 

MECHANIKA

 

Vera® má serverem ovládaný systém pohybu, který se již běžně používá v tradičních sklenících. Konstrukce je vyrobena z vysoce pevného hliníku a design je flexibilní a modulární. Systém lze postavit pomocí jednoduchých pokynů a továrně sestavených stavebních modulů. Materiály s dlouhou životností zajišťují delší životnost celého systému.

 

ZPRACOVÁNÍ

 

Moderní zpracování Vera® zahrnuje například automatizované setí, přesazování a sklizeň rostlin.

 

ZAVLAŽOVÁNÍ

 

Zavlažovací systém zahrnuje všechna zařízení pro manipulaci s vodou a živinami a také plně automatizované řízení. Ve Vera® používáme NFT, tzn. Nutrient Film Technique jako pěstební systém. Tato technika je rozvinutou verzí tradičního hydroponického pěstování. Modulární design umožňuje rozmanitou skladbu rostlin ve stejném pěstebním zařízení a také receptury specifické pro jednotlivé rostliny. Živiny a CO2 jsou neustále přiváděny do systému, ale nejsou odváděny mimo systém.

 

AUTOMATIZACE

 

Automatizace systému Vera® slouží jako jádro řízení celého vertikálního zemědělství. Systém je spolehlivý a chráněný firewallem. Všechny senzory neustále podávají informace o provozu a automatika řídí funkce mezi předem nastavenými hodnotami. Chytrý automatizovaný systém založený na IoT má velmi intuitivní uživatelské rozhraní (Vera® OS) se snadno použitelnou dotykovou obrazovkou. Systém shromažďuje data, která lze analyzovat a použít k vytvoření vlastních pěstitelských receptur.

 Partner a dodavatel technologie vertikální farmy:

netled