Rozšiřování průmyslové zóny Červený dvůr právě začíná

5. 12. 2015 | Bruntálský deník

Anotace článku:

Předáním staveniště firmě Strabag byla v Krnově zahájena výstavba infrastruktury průmyslové zóny Červený dvůr. Do roka a do dne bude hotová druhá etapa rozšíření zóny. Jde o investici za 53 milionů korun.

Náš komentář k článku:

Budete-li pozorně číst naše webové stránky zjistíte, že text v článku zvýrazněný fialovou barvou je nepřesný nebo nepravdivý.

Nechceme s autorem článku vést polemiku o věcech, které lze velmi snadno ověřit v obchodním rejstříku nebo v námi autorizovaných dokumentech.

Doufáme, že čitatel je moudrý a nenechá se dezinformovat. 

Původní článek:

Zdroj: http://bruntalsky.denik.cz/zpravy_region/rozsirovani-prumyslove-zony-cerveny-dvur-prave-zacina-20151205.html

Rozšiřování průmyslové zóny Červený dvůr právě začíná

Průmyslová zóna Červený Dvůr. Ilustrační foto.

Ještě před Vánocemi by mělo v lokalitě vedle současné průmyslové zóny dojít v rámci příprav ke skrývce ornice. „Po Novém roce, v závislosti na počasí, již budou práce pokračovat v plné intenzitě," řekl místostarosta Krnova Michal Brunclík.

Podstatou stavební akce je na pozemek o celkové rozloze sedmnácti hektarů přivést všechny potřebné sítě. V průběhu příštích dvanácti měsíců sem bude přivedena elektřina, voda, kanalizace i plyn. Rovněž zde obě etapy průmyslové zóny propojí nová komunikace.

Povede podél železniční trati Krnov - Opava. Bude sloužit jako základní obslužná komunikace s veřejným osvětlením. Z celkové rozlohy zasíťované lokality bude jedenáct hektarů určeno pro výstavbu průmyslových podniků.

Taneco požádalo o smlouvu s Krnovem

Zatímco ve Frýdku-Místku společnost Taneco už „odpískala" svůj záměr vybudovat aquaponický systém rybí farmy propojené s pěstováním zeleniny, o Krnov má vážný zájem. Zároveň se zahájením prací v průmyslové zóně totiž obdrželo město Krnov žádost Taneka o uzavření smlouvy o smlouvě budoucí na odkoupení pozemků průmyslové zóny Červený dvůr II.

Připomeňme, že firma Taneco je projekt senátora Františka Čuby, jehož jméno je spojené s legendárním JZD Slušovice.

Taneco chce v Krnově vybudovat a provozovat výrobnu a zpracovnu potravin. Ta bude založena na prvovýrobě ryb a zeleniny průkopnickým systémem, který byl vyvinutý v izraelských laboratořích.

Zatímco v našich klimatických podmínkách se rozvíjelo tradiční rybníkářství a zahradnictví, v dalekých pouštních zemích vědci vymýšleli uzavřený koloběh živin a vody.

František Čuba měl v době reálného socialismu pověst vizionáře. Jeho společnost Taneco se jako první rozhodla otestovat, zda se tyto moderní metody z Izraele osvědčí a ekonomicky vyplatí také v našich podmínkách. Na produkci ryb, korýšů, bylin a zeleniny by měla v Krnově navazovat linka na zpracování surovin do potravinových produktů.

V Krnově investuje až jednu miliardu

„Máme zájem o odkoupení pozemků ve vnitřním prostoru mezi obslužnými komunikacemi o přibližné výměře 10 až 11 hektarů. Realizace projektu představuje investici ve výši 800 milionů korun plus 200 milionů korun na provoz.

Projekt vytvoří 185 nových pracovních míst, přičemž minimálně padesát procent je plánováno pokrýt rekvalifikovanými nezaměstnanými," uvedl v žádosti předseda představenstva společnosti Taneco Miroslav Škrabal.

Rozhodnou zastupitelé

Žádostí společnosti Taneco se nyní budou zabývat krnovští zastupitelé, kteří by měli v nejbližší době vydefinovat podmínky, za kterých bude město pozemky v průmyslové zóně nabízet investorům.

Na vybudování infrastruktury získalo město Krnov dotaci z Programu na podporu podnikatelských nemovitostí a infrastruktury Ministerstva průmyslu a obchodu ČR. Dotace může pokrýt až 75 procent konečných nákladů.

„Krnovské lokality si Taneco cení zejména kvůli výborným podmínkám v kvalitě i ve vydatnosti vodního zdroje," uvedla mluvčí krnovské radnice Dita Círová.