Blog

Zdravě, chutně, bezpečně...to vše s taneco, a.s.

Společnost taneco, a.s. se rozhodně trefila do předmětu podnikání. V posledních pár letech lze na českém trhu sledovat nárůst potravin označených různými značkami kvality a s tím také spojený růst jejich poptávky. Mezi takto označené produkty patří organické a zdravě vypěstované potraviny.

Zobrazit více

Rostliny v akvaponii

Jakou mají rostliny roli v akvaponii? Odpověď se může jevit poměrně jednoduchá a prostá. Úkolem rostlin v akvaponickém systému je z vody odstranit živiny a vyčistit tak co nejvíce vodu, který se vrací zpět k rybám. Samozřejmě v systému funguje i nezbytně nutná vazba mezi bakteriemi a rybami, kde bakterie odpad produkovaný rybami přeměňují na živiny, které jsou následně využitelné pro rostliny. Pro zjednodušení se dnes budeme věnovat pouze části rostlin.

Zobrazit více

Jak fungují ryby v akvaponickém systému?

Akvaponie je malý ekosystém, kde hlavními 3 složkami jsou ryby, rostliny a bakterie. Ryby produkují odpad. Tento odpad bakterie přeměňují na látky, které jsou rostliny schopny využít ke svému růstu. V takovém systému tedy ryby fungují jako primární zdroj živin. Proto je potřeba, aby ryby v systému byly v pořádku, zdravé, v kvalitním prostředí a nebyly stresovány. Pokud je rybám vytvořeno kvalitní prostředí, mohou neustále zásobovat rostliny velmi kvalitními živinami a zároveň je možné je využít jako velmi kvalitní produkt.

Zobrazit více

Skleníky a světelný smog

V posledních týdne se v médiích objevují zprávy o polských sklenících a světelnému smogu, který způsobují. Tyto skleníky díky přisvětlovacím lampám v noci září do dalekého okolí. Speciální lampy se

Zobrazit více